logo nove 

ikona blizsi podminky png

ikona povolenky png

ikona zaber png

Bližší podmínky

Povolenky

Záběr 2021

ikona brigady png

ikona zavody

ikona prihlaska png

Brigády

Závody

Přihláška

úno 22 2014

Rybářský tábor na Malém rybníku

V sobotu 12.června jsme se brzy ráno sešli na Malém rybníku ve Slavkově s mladými adepty Petrova cechu v doprovodu jejich rodičů. S těmi, kteří úspěšně složili závěrečné zkoušky kroužku a vlastní svoje první rybářské povolenky.

Měli jsme v plánu celý víkend strávit u vody v maximální možné míře, kterou nám umožňuje zákon lovu ryb. Na programu byly také dovednostní soutěže a připravovaná strava v přírodě na ohni. Ryby po ránu pěkně braly, vyšlo sluníčko a udělal se krásný den. Dokonce i komáři, ze kterých jsme měli obavu, někam zmizeli. Zkrátka pohodička na rybách. Krátce před polednem se k nám přidali i děti z oddílu slavkovského Junáka. Se svými  vedoucími postavili stany, uvařili bramborový guláš a všichni se přidali k nám, aby si splnili přání, kvůli kterému přišli : zasoutěžit a zachytat si ryby. Krásné jasné počasí dokreslovalo odpolední atmosféru tu větších, tu menších úspěchů při zvládnutí rybolovné techniky. Proběhly soutěže v nahazování na cíl,na dálku a navazování háčků.

To už ale pomalu nadešel čas pro vrchol našeho rybářského víkendu - NOČNÍ LOV! Doba, kdy chodí rybí děti spát, a kdy vyjíždějí do temnoty hlubin ryby netušených velikostí, aby nakrmily svá hladová břicha. Doba plná tajemství, neznámých zvuků a překvapení všeho druhu. Jedno z nich se nám všem záhy odtajnilo. Nad Slavkovem se přehnala ohromná bouřka doprovázená vichrem, provazci deště a blesky, které nezřídka osvětlily rybník i přilehlé okolí.

Místo lovu ryb jsme celou noc strávili ve stanech a doufali, že nás neodnese voda. Naštěstí rybáři ani Junáci nejsou z cukru. Bouřka se přehnala, do rána přestalo pršet a společně jsme mohli celé víkendové rybaření ukončit nedělními ,,Pidizávody ,,. Kdo vyhrál, není vůbec podstatné. Důležité je, že se akce vydařila. Velký dík patří rodičům, kteří tak podpořili svoje ratolesti v této zájmové činnosti a také Junákům, kteří nám předvedli táboření v přírodě a z nichž někteří po prázdninách možná také začnou navštěvovat rybářský kroužek. V neposlední řadě tímto chceme také poděkovat městu Slavkov u Brna, které naší neziskové organizaci již pravidelně přispívá na činnost s mládeží. Těšíme se na příští ročník tohoto víkendového tábora.

Miroslav Čermák – vedoucí rybářského kroužku

Aktuality

27. 5. 2021 - Z důvodu pandemické situace se letošní závody dne 29.5.2021 na rybnícve ve Slavkove  N E K O N A J Í !!!

10. 5. 2021 - Zvolen nový předseda spolku Ing. arch. Zdeněk Koudelka