logo nove 

ikona blizsi podminky png

ikona povolenky png

ikona zaber png

Bližší podmínky

Povolenky

Záběr 2018

ikona brigady png

ikona zavody

ikona prihlaska png

Brigády

Závody

Přihláška

úno 08 2015

Rybářský věneček 2015

         Snažil jsem se zjistit na internetu a na Wikipedii prapůvod názvu „Rybářský Věneček „. Bohužel marně. Na všech dostupných odkazech jsem se dopátral pouze k tomu, že jej již řadu let pořádá naše organizace Moravského rybářského svazu ve Slavkově u Brna. A v čem je tedy ten rozdíl mezi společenským plesem a Věnečkem? Tato námi pořádaná, ve Slavkově momentálně asi nejprestižnější, mimořádná společenská událost nelpí na jakémsi morálním kodexu, ale na slušnosti, přátelství a lidskosti všech přítomných hostů a příznivců rybářů. Večer se nezahajuje polonézou, ale hned od začátku se to na parketu pěkně rozjede společenskými tanci. Dámy nemusí mít plesové šaty či róby. Stačí slušivé kostýmky anebo například koktejlky. Pánové se nemusí soukat do starých svatebních šatů, které jsou jim po dřepění u vody za ty roky již malé a nemusí se škrtit kravatou či motýlkem. V každém případě se vyžaduje slušné oblečení. Věneček je o příjemně přátelsky odvázané atmosféře, bez zbytečných zdvořilostí a předsudků.

 Letos jsme vyčkávali, jaké budou odezvy a názory na první dva plesy ze strany jejich hostů, abychom se na ten náš Věneček mohli maximálně ve všem připravit. Po následné dohodě na provozu občerstvení s cateringovou společností U FIDELA s.r.o. Brno pod vedením našeho spoluobčana Arnošta Urbana jsme upřednostnili na výčepu pivko z Pivovaru Slavkov. Ostatní, absolutně perfektní servis kuchyně, vinotéky a barů, mnohonásobně předčil úroveň všech minulých, pořádaných ročníků. Věřím, že tento názor sdílejí i přítomní návštěvníci letošního Věnečku.

Co se týče hudební produkce, tak na velkém sále předvedl skvělý a hudebně profesionálně jedinečný výkon guintet skupiny Panorama Band Brno, který sklízel věhlasné ovace všech hostů večera. Na druhou stranu jsme ve Sport Baru umožnili celovečerní hudební produkci začínajícím mládežnickým talentům ze ZUŠ Františka France pod vedením Antonína Vodičky. Na úvod večera vystoupily děvčata z pěveckého kroužku paní učitelky Kamily Sokolové.  Poté celý následný večerní program naplno a s obrovským elánem a nábojem rozjela skupina Ad Hoc Team, která si hned od původní písně ze svého skvělého repertoáru získala mnoho přítomných. Tato mládežnická kapela se zajisté dobře prezentuje na více kulturně společenských akcích včetně Věnečku v roce 2012 a 2013. Naším záměrem letos bylo, těmto mladým a skvělým lidem umožnit se hudebně předvést v rámci celovečerního programu, což se jim stoprocentně povedlo a svědčí o tom spousta pozitivních reakcí tance užívajících si návštěvníků. Předpovídal jsem již dříve, že tato kapela bude mít již zanedlouho své celovečerní hudební programy nejen na velkém sále SC Bonaparte a osobně budu potěšen, když to bude právě poprvé na rybářském Věnečku.

O tradičně skvělé a bohaté tombole je asi zbytečné se zde zmiňovat. Právě tato přitahuje spoustu hostů Věnečku. Mrzí mne však, že po jejím vylosování někteří hosté opouští tak příjemně rozjetou zábavu a ještě nekončící večer. Bohužel je tato skutečnost pravidlem i u jiných pořádaných plesů. Je těžké při prodeji vstupenek předem poznat, kdo má zájem se bavit a kdo jde jen za loterií. Přesto chci na závěr tímto poděkovat všem dárcům, sponzorům, a v neposlední řadě pořadatelům, kteří tak přispěli z mého pohledu k jednomu z nejpodařenějších ročníku Věnečků.

                                                                                                               Za MRS Petr Zvonek

Foto:  Jana Pilátová a Pavel Smetana

Video: Kateřina Haschková

Video klip: Na stránkách města Bučovice

 

Spousta dalších fotografií je vložena do sekce Fotogalerie, 2015.

venecek 2015 003

Aktuality

01. 07. 2018 - Rybářské závody Bučovice 2018 Více zde.

cezava 3a

 ___________________

 

17. 02. 2018 - Proběhl Rybářský věneček, který se konal ve Společenském centrum Bonaparte ve Slavkově u Brna. Více zde.

ADS 9442

 ___________________

5. 11. 2017 - Nový Záběr s informacemi pro rok 2018.  Více zde.

___________________