logo nove 

ikona blizsi podminky png

ikona povolenky png

ikona zaber png

Bližší podmínky

Povolenky

Záběr 2018

ikona brigady png

ikona zavody

ikona prihlaska png

Brigády

Závody

Přihláška

čec 31 2014

Nový rybník Křovačka

K nejvýznamnějším letošním zrealizovaným cílům naší rybářské organizace bezesporu patří vybudování nové vodní plochy, hektarového rybníka Křovačka v Bučovicích.

K nejvýznamnějším letošním zrealizovaným cílům naší rybářské organizace bezesporu patří vybudování nové vodní plochy, hektarového rybníka Křovačka v Bučovicích. Tento záměr zbudování  rybníka na místo rákosové mokřiny sousedící se stávajícími rybníčky vznikl již před sedmi lety na popud pana Ing.arch. Zdeňka Koudelky. Největším problémem prvotního projektu byly sloupy vysokého napětí. Přeložka vedení by stála pomalu víc než dílo samotné. Projektanti společnosti Regioprojekt Brno, s.r.o. si s tímto oříškem poradili a rybník navrhnutý do tvaru písmene H rozčlenili na dvě vzájemně spojené části.

Rybník pro sportovní rybolov o výměře  0,8 ha a sousedící lagunu s vodní plochou 0,2 ha, která bude sloužit ostatním vodním živočichům a vegetaci. Tento záměr výrazně přispěje k podpoře životního prostředí, které člověk kolem sebe stále víc a víc ničí. Tato nová přírodní lokalita bude sloužit k relaxaci a odpočinku nejen rybářům, ale i široké veřejnosti. Společným investorem díla jsou MRS MO Slavkov u Brna a Moravský rybářský svaz Brno. Celkové náklady na veškeré práce a odpracované brigády našich členů dosahují částky téměř dvou milionů korun.

Se stavbou se započalo v prosinci loňského roku a letos v červenci již proběhla kolaudace. Zhotovitelem je společnost Ekostavby Brno a.s.  V některých částech dosahuje vodní sloupec hloubky 1,8 metru. Stávající dva rybníčky revíru Cézava 3A rozšíří nová Křovačka na celkovou vodní plochu dvou hektarů. Rybářské právo se zde bude moci vykonávat na základě doplnění dodatku k bližším podmínkám od roku 2015.

Dne 24. července proběhlo na rybníčcích slavnostní předání a otevření díla. Pomyslné stříhání pásky bylo zaměněno vypuštěním prvního kapříka, jehož se zhostil starosta města Bučovice MUDr. Radovan Válek a předseda naší organizace pan František Capita. Závěrem patří velké poděkování všem, kteří se na vzniku Křovačky jakýmkoliv způsobem podíleli.

Petr Zvonek

 

krovacka otevreni obrazek v textu a     krovacka otevreni obrazek v textu b     krovacka otevreni obrazek v textu c

 

 

Aktuality

01. 07. 2018 - Rybářské závody Bučovice 2018 Více zde.

cezava 3a

 ___________________

 

17. 02. 2018 - Proběhl Rybářský věneček, který se konal ve Společenském centrum Bonaparte ve Slavkově u Brna. Více zde.

ADS 9442

 ___________________

5. 11. 2017 - Nový Záběr s informacemi pro rok 2018.  Více zde.

___________________